2009/662
Poul Henningsen (f. Ordrup 1894, d. Hillerød 1967)
“PH-4/4 reservedel”. Forniklet stel med bajonetfatningshus. Stemplet P.H. - 4. og Patented. H. 83.
Almindelig brugsslitage. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Moderne kunst og design, 25. februar 2020
Vurdering
Hammerslag