2131/​53

Fransk Napoleon III bord af mahogni, gallerikant og beslag af forgyldt bronze, nyreofrmet plade af marmor. Ca. 1880. H. 80. B. 69. D. 43.

Ridser og mærker. Brugsslitage.

Ældre malerier, møbler og varia, 2. august 2021

Vur­dering

10.000–12.000 DKK

Hammerslag

8.500 DKK

8.500 DKK
(Autobud) 8.000 DKK
7.500 DKK
7.000 DKK