1703/1561
Dobbeltkapslet lommeur af 14 kt. guld, hvidemaljeret skive med arabertal og små sekunder. Støvkapsel af metal. Vægt ca. 94,5 gr. Diam. 5. Forgyldt urkæde medfølger.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Uret virker, men der garanteres ikke for funktionaliteten. Graveret.
Varia, 19. januar 2017
Vurdering
Hammerslag
18 bud