1734/1509
Et par kinesiske vaser af porcelæn, dekoreret i farver og guld med talrige flagermus på grund af guld og udsparede felter med landskab. Mærket Shen De Tang, 19.-20. årh. H. 36,5 cm. (2)
Slitage og med nogle ridser, guld slidt nogle steder, muligvis senere retouch af glasur nogle steder.
Varia, 24. august 2017
Vurdering
Hammerslag