1734/907
Jørgen Glud (f. 1913, d. 2003)
Relief af lertøj modelleret i form af skib, dekoreret med polykrom glasur. Sign. JG. Dateret på bagsiden 9/12 1979. 48,5×37.
Brændingsrevner og mindre afslag antageligt fra fremstillingsprocessen.
Moderne kunst og design, 22. august 2017
Vurdering
Hammerslag
11 bud