2148/36
Et par kinesiske fohunde af broget marmor, begge stående med hvalpe og globus, firesidet sokkel udskåret med figurscenerier mellem søjler. 19. årh. H. 33 og 34. (2)
Kanthak på sokler.
Ældre malerier, møbler og varia, 29. november 2021
Vurdering
Hammerslag