1349/8601
Vishnyakov Fabrikken
Russisk tobaksæske af lakeret og bemalet træ, låg dekoreret med trojka, indvendig beklædt med tin. Stemplet. 19. årh.s slutning. H. 9,5. L. 17,5. B. 11.
Enkelte ridser og mærker. Mindre afslag på låg.
Russisk tema-auktion, 2. december 2013
Vurdering
Hammerslag
10 bud