2441/9041
Dansk jugend skab af mahogni, overdel med beslag af messing og facetslebede glasdøre. 19. årh.s slutning. H. 208. B. 117. D. 45.
Enkelte ridser og mærker. Brugsslitage. Nøgle medfølger.
Vurdering