2442/92
Russisk ikon forestillende Gudsmoderen “Alle Lidendes Hjælper”, bistået af trøstende og hjælpende engle. Tempera på træ. 19. årh. 31,5×25,5
Mindre krakeleringer samt afskalninger.
Vurdering