2418/172
Burmesisk betelboks i lakarbejde prydet med figurer i rondeller og design. 19/20. årh. H. 17 cm Diam. 18,5 cm.
Alders- og brugsrelaterede spor.
Ældre malerier, møbler og varia, 29. april 2024
Vurdering
Hammerslag