2032/68
Bord af rosentræ, rigt indlagt med intarsia, senere plade af klart glas. Louis XVI form. 20. årh.s begyndelse H. 74. L. 64. B. 39.
Brugsslitage. Enkelte ridser og mærker. Enkelte små finérskader.
Ældre malerier, møbler og varia, 3. august 2020
Vurdering
Hammerslag