2117/680
Just Andersen (f. Godhavn, Grønland 1884, d. Glostrup 1943)
Et par cirkulære fade af patineret bronze, kant graveret med ornamentik. Stemplet monogram, Denmark. Dessin B95. H. 3,5. Diam. 23,5. (2)
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.
Moderne kunst og design, 27. april 2021
Vurdering
Hammerslag
15 bud