12143/​122

Joan Miró (f. Barcelona 1893, d. Palma de Mallorca 1983)

Komposition fra Derriere le Miroir. 1965. Usign. Litografi på papir. Lysmål 27×27. Rammemål 50,5×38,5.

Kunst, antikviteter & design, 28. oktober 2021

Vur­dering

1.500 DKK

Hammerslag

750 DKK

750 DKK