12107/254
Skævknækket skål af sølv på fire ben. Stemplet Heimburger, 1929. Vægt 425 g. H. 9,5. Diam. 19,5.
Fremstår med lettere alders- og brugsslitage.
Kunst, antikviteter & design, 18. februar 2021
Vurdering
Hammerslag