2416/1101
Diamantring af 18 kt. guld og hvidguld prydet med brillantslebet diamant på ca. 1.01 ct. flankeret af talrige baguetteslebne diamanter på i alt ca. 0.80 ct. Centersten farve: K. Klarhed: VVS2. Talrige diamanter farve: G. Klarhed: VS1. Vægt ca. 11 g. B. 10 mm. Str. 56.
GIA certifikat nr. 1216510190 medfølger. Stemplet med 1.08/0.87 ct.
Fremstår med minimale alders- og brugsspor.
Smykker og Fashion, 17. april 2024
Vurdering
Hammerslag