R. T. Stuart (, engelsk maler, 19. årh.)
Landskab med robåd og hus ved en bred i skæret fra månen. Betegnet R. T. Stuart. Olie på lærred. 54×64,5.
Behov for rensning. Retoucheringer. Afskalninger. Hul i lærredet ca. midtfor, 13 cm. fra nedre kant.
Ældre malerier, møbler og varia, 20. januar 2020