2004/​40

R. T. Stuart (, engelsk maler, 19. årh.)

Landskab med robåd og hus ved en bred i skæret fra månen. Betegnet R. T. Stuart. Olie på lærred. 54×64,5.

Behov for rensning. Retoucheringer. Afskalninger. Hul i lærredet ca. midtfor, 13 cm. fra nedre kant.

Ældre malerier, møbler og varia, 20. januar 2020

Vur­dering

3.000–4.000 kr.

Hammerslag

2.000 kr.

2.000 kr.