2416/1246
Jade, onyks- og diamantvedhæng af 18 kt. hvidguld og delvis sortrhodieneret hvidguld prydet med udskåret jade og onyks, talrige enkeltslebne diamanter og en old mine-cut diamant på i alt ca. 0.66 ct. Vægt ca. 16 g. B. 4,6 cm. L. 5,6 cm.
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage.
Smykker og Fashion, 17. april 2024
Vurdering
Hammerslag