2021/192
Carl Budtz-Møller (f. Rødby 1882, d. 1953)
“Ved Fontænen. Piana dei Greci (Sicilien)”. 1933. Sign. C. Budtz-Møller, samt betegnet på blændrammen. Olie på lærred. 77×63.
Retoucheringer. Lærred bør strammes op. Nogle minimale afskalninger.
Ældre malerier, møbler og varia, 18. maj 2020
Vurdering
Hammerslag