2039/887
Melvin Mikkelsen (d. 20. årh.s slutning)
Vægkonsol samt rektangulært spejl af eg. Udført 1960–70 hos Melvin Mikkelsen Møbler. Konsol. H. 16. B. 57. D. 27. Spejl. H. 145. B. 64/128. (2)
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.
Moderne kunst og design, 22. september 2020
Vurdering
Hammerslag
22 bud