2203/72
To stager af tin med hhv. tulipanformet stamme på firesidet fodstykke samt søjleformet stamme på rundt fodstykke støbt med ornamentik. Sidstnævnte stemplet i bunden. 19. årh. H. 21. (2)
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder buler og skævheder.
Ældre malerier, møbler og varia, 17. januar 2022
Vurdering
Hammerslag