903/455
Astrid Holm (f. København 1876, d. sst. 1937)
Opstilling med blomster. Sign. A. Holm. Olie på lærred. 66×59.
Proveniens: Erhvervet direkte fra kunstneren af nuværende ejers tipoldefar og siden nedarvet i familien.
Malerier, skulpturer og lydoptagelse med John Lennon, 28. september 2021
Vurdering
Hammerslag