2448/​330

Louis XV dragkiste af guldstafferet nøddetræ, svungen ligeknækket front med tre skuffer, greb og beslag af bronze. 18. årh.s midte. H. 111. B. 129. D. 64.

Brugsslitage. Enkelte ridser og mærker. Restaureret. Nøgle medfølger.

Vur­dering

6.000–8.000 DKK

Hammerslag

6.000 DKK

11 bud

1032088 (Autobud) 6.000 DKK
1167084 5.500 DKK
1032088 (Autobud) 5.000 DKK
1167084 4.800 DKK
1032088 4.200 DKK
1167084 (Autobud) 4.000 DKK
1032088 3.800 DKK
1167084 3.600 DKK
1032088 3.400 DKK
1167084 3.200 DKK
1150297 3.000 DKK