2140/34
Ubekendt maler, 20. årh.
Akademitegning af et vægrelief. Sign. Davidsen, 1920. Bly på papir. 41,5×54,5 cm.
Undersøgt i ramme. Mindre hul på papir. Slitagemærker. Papir let bølget i siderne.
Ældre malerier, møbler og varia, 4. oktober 2021
Vurdering
Hammerslag