1850/​8578

Lille samling mønter og medailler, bl.a. USA, 1/2 Dollars 1972, 1974, 1976 (2 stk.), Dollar 1976, Sporrong medaille over danske regenter, Ag, 55,00 g i æske og mindemedaille over Brødrene Kong Frederik IX og Arveprins Knud, Ag, 24 g 925/1000

Proveniens: Hendes Højhed Prinsesse Elisabeth til Danmark (1935–2018).

Minimal aldersslitage.

H.H. Prinsesse Elisabeth til Danmark, 13. december 2018

Vur­dering

500 DKK

Hammerslag

460 DKK

24 bud

460 DKK
440 DKK
420 DKK
(Autobud) 400 DKK
380 DKK
(Autobud) 360 DKK
340 DKK
(Autobud) 320 DKK
300 DKK
(Autobud) 290 DKK
280 DKK
270 DKK
260 DKK
(Autobud) 250 DKK
240 DKK
230 DKK
220 DKK
210 DKK
(Autobud) 200 DKK
200 DKK
(Autobud) 115 DKK
110 DKK
105 DKK
100 DKK