1850/8578
Lille samling mønter og medailler, bl.a. USA, 1/2 Dollars 1972, 1974, 1976 (2 stk.), Dollar 1976, Sporrong medaille over danske regenter, Ag, 55,00 g i æske og mindemedaille over Brødrene Kong Frederik IX og Arveprins Knud, Ag, 24 g 925/1000
Proveniens: Hendes Højhed Prinsesse Elisabeth til Danmark (1935–2018).
Minimal aldersslitage.
H.H. Prinsesse Elisabeth til Danmark, 13. december 2018
Vurdering
Hammerslag
24 bud