2417/285
Buddha figur af forgyldt og bemalt bronze, højre hånd i bhumisparsa mudra, siddende på firdelt trone. Thailand 19. årh. H. 38 cm.
Aldersrelaterede spor.
Ældre malerier, møbler og varia, 22. april 2024
Vurdering
Hammerslag
26 bud