Carl-Henning Pedersen (f. København 1913, d. sst. 2007)
“Den grimme Ælling A” fra 'H.C. Andersen Suite'. Sign. Carl Henning-Pedersen 1985, H.C. Litografi i farver. Bladstørrelse 76×56.
Proveniens: Galerie Moderne, Silkeborg.
Undersøgt i ramme. Intet at bemærke.
939266 | ||
863523 | ||
246527 |