1502/225
Fynsk almue Louis XVI standur i kasse af rødmalet og forgyldt træ. Messingskive sign. J. Pedersen Helnæs. Dateret 1831. H. 211.
Brugsslitage og patina. Tre lodder samt pendul medfølger.
Ældre malerier og møbler, 5. januar 2015
Vurdering
Hammerslag
32 bud