1908/​1592

Napoleon Bonaparte. Buste af bronzeret metal, monteret på sokkel af grønbroget granit og rødlig marmor. 19. årh. Total H. 17,5.

Et mindre kanthak på sokkel. Fremstår med alders- og brugsslitage.

Varia, 21. februar 2019

Vur­dering

2.000 DKK

Hammerslag