2124/133
I. L. Jensen, skole, 19. årh.
Roser og forglemmigej på en stenkarm. Usigneret. Dateret 18? Olie på træ. 13,5×18,5.
Enkelte minimale retoucheringer og afskalninger. Krakeleringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 14. juni 2021
Vurdering
Hammerslag