2435/117
Skål af sølv med gennembrudte sider og fod med rocailles og kæmninger, to svungne hanke. A. Michelsen. Danmark, 1840–1863. Vægt 586 g. H. 12,5 cm.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Indsats mangler.
Vurdering
818571 | ||
4468 |