Gerhard II ter Borch, stil, 18. årh.
Musiktimen. Interiør med en kvinde, der spiller efter noder. Usigneret. Olie på træ. 35×30.
Retoucheringer samt mindre krakeleringer. Minimale afskalninger/ridser ved kant.
274699 | ||
800893 |