2417/522
Eva Stæhr-Nielsen (f. Frederiksberg 1911, d. 1976)
Vase af stentøj modelleret med horisontale riller. Dekoreret med mørkebrun glasur. Sign. E.ST.N., 177. Udført og stemplet hos Saxbo, Denmark. H. 15,5. Diam. 15.
Moderne kunst og design, 23. april 2024
Vurdering
Hammerslag
23 bud