1939/15
Et par franske Napoleon III trearmede kandelabre af forsølvet metal, arme støbt med bladværk, stamme med vaseform og ranker på arkitektoniske dele, på rund fod med bladkrans. 19. årh. H. 48 cm. (2)
Fremstår med alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 23. september 2019
Vurdering
Hammerslag