2004/769
Dansk design
Standerlampe med stel af messing, sortlakeret metal og teak. 1960'erne. H. inkl. skærmholder 159.
Brugsslitage. Ridser og mærker. Defekt/limet skærmholder. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Moderne kunst og design (udskudt), 23. januar 2020
Vurdering
Hammerslag