2004/​769

Dansk design

Standerlampe med stel af messing, sortlakeret metal og teak. 1960'erne. H. inkl. skærmholder 159.

Brugsslitage. Ridser og mærker. Defekt/limet skærmholder. Der garanteres ikke for funktionaliteten.

Moderne kunst og design (udskudt), 23. januar 2020

Vur­dering

2.000–3.000 DKK

Hammerslag