2040/892
Dansk snedkermester
Skuffedarium af eg med top af rød marmor. Front med 12 skuffer med messinggreb. Plakette fra Magasin du Nord. H. 45. L. 205,5. B. 69,5.
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser, mærker og afslag på træ og marmor.
Moderne kunst og design, 29. september 2020
Vurdering
Hammerslag