2023/98
Fritstående sofa samt et par armstole af rosentræ og delvis mørkbejdset træ, prydet med intarsia og bronzer. Transition form. 20. årh. Sofa L. 125. (3)
Ridser og mærker. Brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 1. juni 2020
Vurdering
Hammerslag