2010/321
Fransk Charles X kaminur af forgyldt og patineret bronze, urhus med stående bonde. 19. årh.s midte. H. 44. B. 23. D. 12.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Der gives ingen garanti for værkets funktion. Pendul og Optræksnøgle medfølger.
Ældre malerier, møbler og varia, 2. marts 2020
Vurdering
Hammerslag
10 bud