2104/844
Bernt (f. 1937, d. Farum 2017)
“Kludestolen”. Et par lænestole af fyrretræ med tilhørende skamler samt et sofabord med top af blå laminat. Løse hynder i sæde og dybthæftet ryg betrukket med blåt ternet stof. Udført hos Schiang Møbler. Sofabord: H. 42. L. 88. D. 92. (5)
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser, mærker, hak og mindre afslag.
Moderne kunst og design, 26. januar 2021
Vurdering
Hammerslag
27 bud