1738/633
Johan Nobell (f. Gammelgarn, Gotland 1963)
“Pile” 2001. Sign. på bagsiden samt titel og årstal. Olie på metalplade. 81×64. Uindrammet.
Proveniens: Billedkunstner Nils Erik Gjerdevik (1962–2016).
Behov for let overfladerensning.
Moderne kunst og design, 19. september 2017
Vurdering
Hammerslag
11 bud