2048/174
C. Sørensen (, 19.-20. årh., dansk maler)
Almueinteriør med sollys strømmende fra vinduet. Sign. C. Sørensen. Olie på lærred. 51,5×59,5.
Proveniens: Bruun Rasmussen auktion 346, 1976 nr. 307.
Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 23. november 2020
Vurdering
Hammerslag