2138/132
Fransk bouillotte bordlampe af forgyldt bronze, rigt støbt med stiliserede løver og bladværk, skærm af grønmalet metal. Ca. 1900. H. 63.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Lille revne ved øverste monteringsbeslag. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Ældre malerier, møbler og varia, 20. september 2021
Vurdering
Hammerslag
13 bud