2116/993
Carl Fagerlund (f. 1915, d. 2011)
Loftlampe af messing og glas. Udført hos Orrefors. Diam. 55.
Almindelig brugsslitage. Ridser og mærker. Afslag på nogle glasskruer. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Moderne kunst og design, 20. april 2021
Vurdering
Hammerslag