2039/535
Niels Nedergaard (f. Egå 1944, d. København 1987)
“Bevægelsesbillede - Neon”, 1977–1979. Usigneret. Akryl på masonit. 123×114.
Proveniens: Galerie Asbæk, København, 1990.
Ramme med lettere skævhed.
Moderne kunst og design, 22. september 2020
Vurdering
Hammerslag