1512/1685
Kinesisk Swatow fad dekoreret i farver med fugl Fønix, blomster og design. Ming 1368–1644. Diam. 35,5 cm.
Provenance ABR 472/1894 1985.
Reparationer på kant. Revne i spejl. Fremstår med alders- og brugsslitage.
Varia, 19. marts 2015
Vurdering
Hammerslag
19 bud