Henry Heerup (f. København 1907, d. sst. 1993)
“Jeg kysser dig veninde”, 1977. Sign. Heerup, 103/150. Litografi i farver. Lysmål 48×61.
Litteratur: Moestrup nr. 270.
Talrige fugtpletter. Undersøgt i ramme.