2440/5
Lille dansk renæssancekiste af egetræ, med rigt udskåret front. Delvis, 17. årh. H. 67. B. 99. D. 55.
Ridser og mærker. Brugsslitage. Senere låg og bund. Nøgle medfølger ikke.
Fra
i
Vurdering