2123/321
Russisk ikon med fremstilling af Kristus stående på skyerne, initialerne for kristus IHC XC på hver sin side af halo. Tempera på træpanel dækket af forsølvet oklad. 19. årh. 20×29.
Ridser og mærker.
Ældre malerier, møbler og varia, 7. juni 2021
Vurdering
Hammerslag