2108/655
Per Kirkeby (f. København 1938, d. sst. 2018)
Komposition. Sign. PK 85, 44/150. Litografi i farver. Bladstørrelse 63×44. Trykt hos Hostrup-Pedersen & Johansen.
Litteratur: Wivel nr. 40.
Undersøgt i ramme. Original stand.
Moderne kunst og design, 23. februar 2021
Vurdering
Hammerslag
12 bud