2012/​9006

Et par danske spejle af rigt udskåret og forgyldt træ. Rokokoform, 19. årh.s slutning. H. 120. B. 54. (2)

Rammer med almindelige alders- og håndteringstegn. Det ene spejlglas noget forvitret pga ælde. Det andet spejlglas af nyere dato.

Selected, 16. marts 2020

Vur­dering

10.000 DKK

Hammerslag

9.000 DKK

(Autobud) 9.000 DKK
9.000 DKK
8.500 DKK
(Autobud) 8.000 DKK
8.000 DKK
7.500 DKK
7.000 DKK